مخفی کردن اطلاعات ثبت کننده دامنه ir در whois


۱ امتیاز

چند وقت پیش یک دامنه آی آر به نام خودم ثبت کردم و مشخصات شخصیم رو هم هنگام ثبت نام وارد کردم. اما وقتی از دامنه ام هوایز میگیرم، تقریبا همه مشخصات منو نشون میده.
چطور میشه مثل دامنه های .COM اطلاعات رو در WHOIS مخفی کرد؟

پرسید۱۲ مهر ۱۳۹۳
mahshid۲۹ ۲

۱ پاسخ

۵ امتیاز

متاسفانه امکان مخفی کردن اطلاعات شخص ثبت کننده دامنه در هو ایز نه تنها برای دامنه های آی آر، بلکه برای هیچ یک از دامنه های ملی کشورهای مختلف وجود نداره. در واقع این امکان مخفی کردن اطلاعات فقط برای دامنه های بین المللی ارائه میشه.
البته این نکته رو اضافه کنم که اگر به هر دلیل دوست ندارید اطلاعات واقعی خودتون در whois نشون داده بشه میتونید اطلاعات غیر واقعی وارد کنید، هر چند در این صورت اگر نیاز به انتقال دامنه پیدا کنید و یا مثلا رمز عبور و پاسخ پرسش محرمانه اکانتتون رو فراموش کنید به مشکل جدی بر میخورید.

یه پیشنهاد طلایی: اگر اصرار به مخفی کردن اطلاعاتتون دارید، میتونید اطلاعات غیرواقعی بدید ولی شماره ملی تون رو حتما درست بدید. بدین ترتیب اطلاعات واقعی شما در هیچ سایت هویزی منتشر نمیشه و اگر یک وقت ضرورت ایجاب کرد، میتونید با ارسال اسکن کارت ملی و یا در برخی موارد با حضور در مرکز تحقیقات فیزیک نظری - واحد ثبت دامنه - و دادن امضای حضوری مشخصاتتون رو به مشخصات واقعی خودتون به روز کنید!

پاسخ داد۱۰ فروردین ۱۳۹۴
mahsa۹۱ ۱
این پیشنهاد طلاییتون واقعا طلایی بودا ! میشه گفت یه راه کاملا عملی برای مواقع ضروریه!
واقعا ممنون!
پرسیده شده۲ سال پیش
تعداد نمایش۱۲۷۲ بار
به صفر و یکی خوش آمدید، جایی که شما می توانید پرسش های مربوط به حوزه های مختلف فناوری اطلاعات را مطرح کنید و در کمترین زمان پاسخ پرسش خود را بگیرید ! پاسخ دهندگان در صفر و یکی همان اعضای سایت هستند که همگی از دانش آموختگان و فعالان و علاقه مندان به مباحث فناوری اطلاعات، تکنولوژی، کامپیوتر و موبایل و اینترنت هستند.
...