به هم ریختن فونت های فارسی و لینک ها در کروم نسخه 37


۲ امتیاز

چند وقت پیش کروم نسخه 37 رو آزاد کرد و مرورگر منم به صورت خودکار آپدیت شد به این ورژن. اما مشکل اینه که از وقتی کروم من آپدیت شده، اولا نمایش بعضی فونت های فارسی و تغییر کرده (بعضی هاشون نمایش بهتری دارن و بعضی فونت ها خراب تر شده اند!) و از اون بدتر این که نمایش فونت های زیرخط دار (underline) یه جور خیلی بدی شده و خط زیر لینک ها به متن لینک می چسبن. یعنی فاصله بین متن لینک و خط زیر اون خیلی کم شده که باعث شده با هم تداخل پیدا کنن.
آیا کروم هدفی رو این کار دنبال کرده یا صرفا یه باگ هست؟
حالا چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

پرسید۱۰ مهر ۱۳۹۳
rastegar۱۶ ۱
منم دقیقا همین مشکل رو دارم. به نظر میرسه این مرورگرها رو نباید آپدیت کرد، هر بار نسخه جدید دادن بیرون زدن قبلیا رو هم خراب کردن! (چه فایرفاکس چه کروم)
من پاسخ پرسش شما رو نوشتم، هرچند فکر میکنم تاریخ مصرف این پرسش به پایان رسیده باشه، ولی به هر حال درست نبود که این پرسش بی پاسخ بمونه!

۱ پاسخ

۱ امتیاز

در لحظه ای که من دارم پاسخ این پرسش شما رو می نویسم، آخرین نسخه پایدار کروم نسخه 41 هست که این مشکل در این نسخه و حتی نسخه 39 و 40 برطرف شده بودند.
بله این مشکل در نسخه 37 وجود داشت پس از اضافه شدن موتور جدید رندر کردن فونت ها در کروم که در واقع برای بهبود نمایش فونت های بین المللی در این نسخه گنجانده شده بود.
متاسفانه شرکت گوگل به نظر میرسه در ارائه آپدیت هاش برای کروم یه مقدار عجولانه عمل میکنه و همین باعث میشه که در نسخه های جدیدی که میده یه سری اشکالات این چنینی به وجود بیاد.
اما خوب خدا رو شکر این مشکل الان برطرف شده و نمایش فونت های فارسی هم نسبت به نسخه های قدیمی تر خیلی بهبود یافته.

پاسخ داد۱۰ فروردین ۱۳۹۴
navid_pro۸۱ ۱
پرسیده شده۲ سال پیش
تعداد نمایش۵۰۶ بار
به صفر و یکی خوش آمدید، جایی که شما می توانید پرسش های مربوط به حوزه های مختلف فناوری اطلاعات را مطرح کنید و در کمترین زمان پاسخ پرسش خود را بگیرید ! پاسخ دهندگان در صفر و یکی همان اعضای سایت هستند که همگی از دانش آموختگان و فعالان و علاقه مندان به مباحث فناوری اطلاعات، تکنولوژی، کامپیوتر و موبایل و اینترنت هستند.
...