چرا کیفیت دوربین گوشی های موبایل به پای کیفیت دوربین های دیجیتال نمیرسد؟


۰ امتیاز

با وجود اینکه این روزها شرکتایی مثل سامسونگ و اپل و نوکیا و ... رو کیفیت دوربین هاشون خیلی مانور میدن و مثلا دوربین های 12 مگاپیکسلی میزنن و هر روز کیفیت دوربین هاشون رو ارتقا میدن، ولی بازم وقتی عکس گرفته شده با یکی از این گوشی ها رو کنار یک عکس گرفته شده با دوربین دیجیتال میذاریم (حتی یه دوربین 5 مگاپیکسلی!) ، بازم کیفت عکس دوربین دیجیتال به مراتب بهتره.
میخواستم ببینم علت این قضیه چیه.

پرسید۲۳ مهر ۱۳۹۳
somayeh۱ ۱ امتیاز

دوباره برچسب شده۲۵ مهر ۱۳۹۳somayeh

۱ پاسخ

۰ امتیاز

تفاوت کیفیت بخاطر تفاوت سایز سنسور بکار رفته در دوربین یا گوشی موبایل میباشد , سایز سنسور در گوشی 5 میلیمتر در 4 میلیمتر است اما در دوربین های معمولی از 1 ثانت 7 میلیمتر شروع میشود , تفاوت کیفیت ارتباطی به تعداد پیکسل ندارد , دو دوربین 10 مگاپیکسل یکی با سایز 2.4×3.6 ثانتی متر (فول فریم) و یک دوربین با سایز 1.5×2.3 (APS-C) , با وجود اینکه هر دو دوربین 10 مگاپیکسل هستند اما کیفیت تصویر در سنسور فول فریم بیشتر از دوربین APS-C میباشد

پاسخ داد۱ تیر ۱۳۹۵
Behzady۱ ۱ امتیاز
پرسیده شده۲ سال پیش
تعداد نمایش۲۶۰ بار
به صفر و یکی خوش آمدید، جایی که شما می توانید پرسش های مربوط به حوزه های مختلف فناوری اطلاعات را مطرح کنید و در کمترین زمان پاسخ پرسش خود را بگیرید ! پاسخ دهندگان در صفر و یکی همان اعضای سایت هستند که همگی از دانش آموختگان و فعالان و علاقه مندان به مباحث فناوری اطلاعات، تکنولوژی، کامپیوتر و موبایل و اینترنت هستند.
...